2. oldal az értékelési útmutató. Ezt írd be vagy nyomtatva ragaszd be.
3-6. oldal a tartalomjegyzék. Ezt menet közben töltöd fel. 3 oszlopra érdemes felosztani az oldalakat. 1. oszlop a dátum, 2. a tartalom - óra, témakör, téma, címe; 3. oldalszám.
A tartalomjegyzékben érdemes különböző színekkel is elkülöníteni az egyes témakörökhöz tartozó órákat. Az általános első oldalak pl. feketék, az első témakör, fejezet sárga, a második piros stb. Nem a színt, csak az elvet érdemes meghatározni, mert így könnyebben áttekinthető lesz. Sőt, aki szereti, a megfelelő oldalakhoz kis jelzőcsíkot ragaszthat később.
7. oldal az általad megfogalmazott céloké és terveké. Mit szeretnél elérni az év végére és mit tervezel tenni ennek eléréséhez. Milyen előnyökkel jár, ha jól tudod a kémiát? Gyűjts össze minél több dolgot, amiért érdemes a legjobbat kihoznod magadból.
A füzet oldalait - legalább a jobb oldalakat, ezek lesznek a páratlan oldalak - be kell számozni.
A kezdő oldalakat (1-7) el kell készíteni.
Jobb oldalra (nyitott füzetben) - páratlan oldalra - kerülnek az órai jegyzetek. Ezek tartalmát én határozom meg. Mindennek, ami a táblára kerül, itt kell szerepelnie. Minden órát új oldalon kell kezdeni. (Ha csak nagyon kevés szöveg került az oldalra, akkor ne lapozz!) Jobb sarokba fel kell írni a dátumot, középre pedig az óra címét. Ez után következnek a jegyzetek.
Bal oldalra kerülnek a tanulói tartalmak. Ezek lehetnek önálló ötletek: rajz, diagram, táblázat, kép, újságcikk, vélemény, kiemelés, kérdések - bármi, ami az óra témájához tartozik és úgy ítéled meg, hogy segítenek a megértésben, elmélyítésben, gyakorlásban; saját képedre fordítod a tanári irányítással átadott információkat. A házi feladatok is ide kerülnek, de ha konkrét házi feladat nincs is, az mindig feladat, hogy ezt az oldalt az előbbiek alapján megtöltsd. Lehetőleg a következő órára legyen kész, de legkésőbb a beadási határidőre.
A hiányzás alatti tartalmakat is pótolni kell. Szintén elvárás, hogy a tartalmak rendezetten, mások számára is követhetően, olvashatóan és áttekinthetően kerüljenek a füzetbe. A tartalomjegyzék folyamatos aktualizálása is követelmény.
Extrák azok a tartalmak, melyek nem házi feladatként vagy tanári kérésre kerülnek ide. Ötletes ábrák, találó vagy kreatív szövegek, stb.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése